ČLÁNEČKY

V pátek 9. června se konal v pražském knihkupectví a vinotéce Božská Lahvice křest knihy Petra Fraye Mise Rio, jejíž děj čtenáře přenese z Česka do atraktivního prostředí Ria de Janeira, kde hlavní hrdina Henry musí překonat řadu překážek, aby zachránil svou dceru. Knihu pokřtili Jan Přeučil, Eva Hrušková a Andor Šándor.

Přijměte pozvání na slavnostní křest knihy Mise Rio od autora Petra Freye. Novinka vás zavede do atraktivního prostředí Ria de Janeira a můžete se těšit na napínavý thriller, v němž otec musí překonat řadu překážek, aby zachránil svou dceru...Knihu pokřtí Jan Přeučil, Eva Hrušková a Andor Šándor.Moderuje Petra Zajíčková a zazpívá Jana Vaculíková.

TVŮRČÍ PSANÍ Z OBÝVÁKU: Gratulujeme Petru Freyovi k vycházejícímu debutu Mise Rio! Na knize pracoval poctivě, intenzivně, s pokorou k řemeslu i láskou k brazilské kultuře. Co napadlo úspěšného markétéra zasednout ke stolu a napsat knihu? Co ho psaní stálo a co plánuje dál?

Nejen městské stavby, ale i ikonická socha Krista Spasitele v Rio de Janeiru trpí občasnými nájezdy sprejerů. Ti většinou využívají lešení, když probíhají dočasné opravy. Nejznámější případ se stal v roce 2010, kdy se skupině sprejerů dokonce podařilo pomalovat Kristovu hlavu, hruď i ruce černou barvou.