Nová kniha Mise Rio byla slavnostně pokřtěna

12/06/2023

V pátek 9. června se konal v pražském knihkupectví a vinotéce Božská Lahvice křest knihy Petra Fraye Mise Rio, jejíž děj čtenáře přenese z Česka do atraktivního prostředí Ria de Janeira, kde hlavní hrdina Henry musí překonat řadu překážek, aby zachránil svou dceru. Knihu pokřtili Jan Přeučil, Eva Hrušková a Andor Šándor.


Křest knihy proběhl v nových prostorech Božské Lahvice v centru Prahy i za účasti ministerského rady Brazilské ambasády v Praze, pana Albina Ernesta Poliho juniora.

"Mě osobně Rio de Janeiro provází po celý život," sdělil Naší Praze autor románu, Petr Frey. "Je mým místem narození, kde jsem svá první slůvka říkal v portugalštině brazilské chůvě. Když jsem se se svými českými rodiči vrátil do Prahy, karneval skončil. Vyrůstal jsem totiž v sedmdesátých letech v tehdejším Československu. Rio si po listopadové revoluci užívám jako turista i na svých pracovních cestách. Je to pro mě zvláštní místo, kde zažívám nečekaná déja vu."

Knihu pokřtili herci Jan Přeučil a Eva Hrušková, kteří přečetli ukázky z knihy a také brigádní generál v záloze, bývalý náčelník vojenské rozvědky a dnes bezpečnostní poradce Andor Šándor. Hudebního doprovodu křtu se ujala zpěvačka Jana Vaculíková. Po křtu následovala autorova autogramiáda.