Próza

Mise Rio

Jindřich Hrubeš (zvaný Henry) je ovdovělý architekt po padesátce, který rezignuje na svou kariéru i celý svět. Musí ale náhle napnout všechny své síly, aby zachránil dceru Pavlínu před drogovou mafií a jistou smrtí. Jenže to není vůbec jednoduché a klacky pod nohy mu hází nejen podsvětí, ale i policie a vlastní minulost. Podaří se mu rozkrýt mafiánské praktiky a uvidí ještě někdy svou dceru? Román Mise Rio je napínavá četba s překvapivými zápletkami, který jen tak neodložíte. 


Co řekli o knížce

Kniha mne inspirovala natolik, že se s manželkou Evou na svých oblíbených cestách, neboť cestování milujeme, do Ria určitě s radostí vypravíme. Děkuji panu Freyovi za inspiraci, ta kniha má kouzlo i hodnotu.

Jan Přeučil, herec 

Rio je pro mě příliš daleko, a ten let mi nedělá dobře. Ale jsem rád, že se o reáliích této krásné země dozvídám z thrilleru pana Freye, ten titul je velmi autentický.

Andor Šándor, bezpečnostní expert

Petr Frey se nebojí napsat opravdový příběh opepřený souhrnem událostí, které vás nutí číst dál. Linie jednotlivých příběhů je bravurně promyšlena. A to vše zakápnuto vynikajícím smyslem pro humor.

Alžběta Bublanová, spisovatelka a lektorka

Na světě jsou místa, která můžete buď zbožňovat nebo nesnášet. Rio de Janeiro ale musíte milovat a nenávidět zároveň. Uhrane svou nenapodobitelnou nádherou a vyděsí svou naprostou nevypočitatelností. Rio de Janeiro zkrátka nikdy není takové, jaké se být zdá. Nepředvídatelnost se odráží i v dramatickém příběhu Petra Freye "Mise Rio", ve kterém nechybí emoce a napětí.

Pavla Zdráhalová de Oliveira, autorka blogu Samba & motýli

Dobrodružný román Mise Rio představuje neotřelého mužského hrdinu. Hlavní postava není chladný agent, ale milující otec, který pro svoji dceru, uvízlou v síti jihoamerické narkomafie, udělá vše. Petru Freyovi se podařilo napsat inteligentní thriller, jehož dějové zvraty vás nenechají vydechnout do poslední stránky.

Alžběta Janečková, lektorka, překladatelka a spisovatelka

Petr Frey napsal napínavý a strhující příběh z exotického prostředí. Dějové linky příběhu se vzájemně svěže prolínají a autorova detailní znalost prostředí je více než patrná. Hlavní hrdina knihy totálně mění svůj zaběhlý život a vrhá se střemhlav do řešení opravdu velkých problémů. Tento příběh čtenářům ukazuje, že je třeba v určitý čas neohroženě bojovat za správnou věc, zvlášť když se jedná o záležitost rodiny.

Miroslav Oupic, dramatik, scenárista a spisovatel