Próza

Mise Rio

Jindřich Hrubeš (zvaný Henry) je ovdovělý architekt po padesátce, který rezignuje na svou kariéru i celý svět. Musí ale náhle napnout všechny své síly, aby zachránil dceru Pavlínu před drogovou mafií a jistou smrtí. Jenže to není vůbec jednoduché a klacky pod nohy mu hází nejen podsvětí, ale i policie a vlastní minulost. Podaří se mu rozkrýt mafiánské praktiky a uvidí ještě někdy svou dceru? Román Mise Rio je napínavá četba s překvapivými zápletkami, který jen tak neodložíte. 


Co řekli o knížce

Petr Frey se nebojí napsat opravdový příběh opepřený souhrnem událostí, které vás nutí číst dál. Linie jednotlivých příběhů je bravurně promyšlena. A to vše zakápnuto vynikajícím smyslem pro humor.

Alžběta Bublanová, spisovatelka a lektorka

Na světě jsou místa, která můžete buď zbožňovat nebo nesnášet. Rio de Janeiro ale musíte milovat a nenávidět zároveň. Uhrane svou nenapodobitelnou nádherou a vyděsí svou naprostou nevypočitatelností. Rio de Janeiro zkrátka nikdy není takové, jaké se být zdá. Nepředvídatelnost se odráží i v dramatickém příběhu Petra Freye "Mise Rio", ve kterém nechybí emoce a napětí.

Pavla Zdráhalová de Oliveira, autorka blogu Samba & motýli

Dobrodružný román Mise Rio představuje neotřelého mužského hrdinu. Hlavní postava není chladný agent, ale milující otec, který pro svoji dceru, uvízlou v síti jihoamerické narkomafie, udělá vše. Petru Freyovi se podařilo napsat inteligentní thriller, jehož dějové zvraty vás nenechají vydechnout do poslední stránky.

Alžběta Janečková, lektorka, překladatelka a spisovatelka

Petr Frey napsal napínavý a strhující příběh z exotického prostředí. Dějové linky příběhu se vzájemně svěže prolínají a autorova detailní znalost prostředí je více než patrná. Hlavní hrdina knihy totálně mění svůj zaběhlý život a vrhá se střemhlav do řešení opravdu velkých problémů. Tento příběh čtenářům ukazuje, že je třeba v určitý čas neohroženě bojovat za správnou věc, zvlášť když se jedná o záležitost rodiny.

Miroslav Oupic, dramatik, scenárista a spisovatel