Co řekli o knížce Mise Rio

15/03/2023

Co řekli o knížce

Petr Frey se nebojí napsat opravdový příběh opepřený souhrnem událostí, které vás nutí číst dál. Linie jednotlivých příběhů je bravurně promyšlena. A to vše zakápnuto vynikajícím smyslem pro humor.
Alžběta Bublanová, spisovatelka a lektorka
Na světě jsou místa, která můžete buď zbožňovat nebo nesnášet. Rio de Janeiro ale musíte milovat a nenávidět zároveň. Uhrane svou nenapodobitelnou nádherou a vyděsí svou naprostou nevypočitatelností. Rio de Janeiro zkrátka nikdy není takové, jaké se být zdá. Nepředvídatelnost se odráží i v dramatickém příběhu Petra Freye "Mise Rio", ve kterém nechybí emoce a napětí.
Pavla Zdráhalová de Oliveira, autorka blogu Samba & motýli
Dobrodružný román Mise Rio představuje neotřelého mužského hrdinu. Hlavní postava není chladný agent, ale milující otec, který pro svoji dceru, uvízlou v síti jihoamerické narkomafie, udělá vše. Petru Freyovi se podařilo napsat inteligentní thriller, jehož dějové zvraty vás nenechají vydechnout do poslední stránky.
Alžběta Janečková, lektorka, překladatelka a spisovatelka
Petr Frey napsal napínavý a strhující příběh z exotického prostředí. Dějové linky příběhu se vzájemně svěže prolínají a autorova detailní znalost prostředí je více než patrná. Hlavní hrdina knihy totálně mění svůj zaběhlý život a vrhá se střemhlav do řešení opravdu velkých problémů. Tento příběh čtenářům ukazuje, že je třeba v určitý čas neohroženě bojovat za správnou věc, zvlášť když se jedná o záležitost rodiny.
Miroslav Oupic, dramatik, scenárista a spisovatel